Nie wiadomo nic o pocisku, ani w jakie kierunki to działa. Pocisk był raczej mały i wolny, z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach. W Polsce mamy pancerz reaktywny ERAWA pl.wikipedia.org/wiki/ERAWA a ostatnio polskie zakłady zbrojeniowe połączyły się w misji budowy nowego polskiego czołgu. Powiedziałbym, że mniej odstajemy niż ruscy pokazują i by tego chcieli.
Edit, dorzucę jeszcze mały link jak to rosyjscy żołnierze chcę powrotu ze skarpet na onuce które im wprowadzili na stan W TAMTYM ROKU:
fakty.interia.pl/s...o-onuce,1894939 Taki to stan ruskiej armii właśnie...
Nie wiadomo nic o pocisku, ani w jakie kierunki to działa. Pocisk był raczej mały i wolny, z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach.
PG-7WM składa się z głowicy, silnika rakietowego, ładunku (zespołu) miotającego i stabilizatora lotu z trzema brzechwami. Głowica, elaborowana heksogenem flegmatyzowanym, wyposażona jest w piezoelektryczny zapalnik denno-głowicowy WP-7, posiadający odległościowy mechanizm uzbrajający oraz samolikwidator. Silnik rakietowy na stały materiał pędny rozpędza pocisk ze 120 m/s (w momencie opuszczania wyrzutni) do 300 m/s na końcowym odcinku toru lotu.
Silnik posiada w przedniej części sześć dysz wylotowych, które po załadowaniu naboju znajdują się przed lufą i są odchylone od osi pocisku. Natomiast w dnie silnika umieszczona jest spłonka zapalająca i przekaźnik ogniowy służący do zapalenia ładunku miotającego oraz gwintowany występ do przymocowania ładunku miotającego. Ładunek ten umieszczony jest w tekturowej łusce z metalowym dnem, dzięki któremu możliwe jest jego połączenie z gwintowaną końcówką dna silnika rakietowego pocisku. Wewnątrz łuski umieszczony jest duralowy brzechwowy stabilizator pocisku z czterema skrzydełkami i turbinką, dzięki którym pocisk powoli wiruje na torze lotu.
W 1969 r. wprowadzono nieznacznie zmodyfikowany pocisk PG-7WM z zapalnikiem WP-7M, o zmniejszonym kalibrze (70 mm zamiast 85 mm) i zwiększonej przebijalności. Większa prędkość wylotowa (dzięki mniejszej masie) poprawiła celność pocisku, wrażliwości na boczny wiatr i rozrzut.
z czołgu to by się raczej osrał niż przechwycił, nie mówiąc o ciężkich działach.
Eeee, a co ma do tego reaktywny ? Toś nowością zarzucił, stareńkie T-72 i T-80 (jak i T-64...BW bodajże) miały bruk na pancerzu, podobnie jak każdym w miarę cywilizowanym kraju. Erawa nie jest zbyt młoda to razW Polsce mamy pancerz reaktywny ERAWA