Żebyś Ty się czasem k🤬a od nadmiaru myślenia nie stopił.
Fake, blysk by zaslonil caly ekran cos w stylu Flesha a nie pokazalo by piorun....
Nom. Ale nudy na tej drodze, a nagram sobie ją, żeby móc jeszcze po pracy pooglądać.
podpis użytkownika
Są dni, są chwile, są ludzie i są debile!Opony miały prawo się stopić. Samochód działa jak klatka Faradaya, ale stopienie opon nie musiało nastąpić wskutek natężenia prądu elektrycznego. Piorun (niezależnie od zawieranej mocy) niesie ze sobą falę gorąca (niejednokrotnie wyższa niż temp. na powierzchni Słońca), która też mogła to spowodować. Na filmiku nie widzimy co się dzieje z kołami i z samą ciężarówką po uderzeniu. Film tego nie obejmuje.
Co do fake'a... Nie ma reguły grubości wyładowania. Są czasem cienkie jak niteczki, czasem grube jak małe drzewa. To zależy od ilości ładunków w chmurze i podłożu. Ponadto bywa i tak, że sam błysk niejednokrotnie nam utrudnia stwierdzenie mniej więcej grubości pioruna.
Co do reguły że piorun zawsze uderza w najwyższe miejsca - to kompletna bzdura! Owszem - jest większe prawdopodobieństwo, że uderzy w wyższe drzewo niż w niższe. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że zdarza się na odwrót. Niedaleko domu mam zagajnik. W czasie burzy jedno drzewo zostało powalone gromem - najniższe, będące prawie w samym centrum zagajnika.
I dla jasności - wbrew stereotypom - pioruny bardzo często uderzają kilkukrotnie w to samo miejsce (np. Wieża Eiffela, Empire State Building czy nasz polski Giewont).
Zanim zaczniecie pisać, że to fake, poczytajcie i najlepiej sami poróbcie zdjęcia czy filmy błyskawic. Wiele Wam to wyjaśni.
podpis użytkownika
Veni Vidi VyiebaneAuto jest uziemione dzięki oponom więc nawet ryski na aucie nie będzie miał. Szkoda, że ta ciężarówka się nie rozj🤬a bo by wtedy pasowała do działu...